Kilka ogólnych, bardzo ważnych pytań

Odzyskiwanie danych z dysków twardych kart pamięci i innych nośników danych z uszkodzeniami logiki i mechaniki.
Pomoc darmowa w odzyskiwaniu danych.
Regulamin działu
W tym dziale nie wolno prowadzić działalności komercyjnej.

Kilka ogólnych, bardzo ważnych pytań

Postprzez freakXP » 17 lis 2015, o 18:44

Witam,
mam pytania natury ogólnej, żeby się bardziej zorientować w temacie, który nie daje mi spokoju:

ZAŁOŻENIA:
dysk ma usunięty i zaraz potem nadpisany system plików (niestety z błędem, chyba z 4096 na 512 albo odwrotnie czy coś takiego), jest widoczny, ale do części katalogów nie da się wejść przez Explorera, a przez DMDE z odpowiednimi opcjami! da się, i je odzyskać; częściowo nadpisany przez CHKDSK (bardzo mało, bo został w miarę szybko program wyłączony), możliwe że przez system operacyjny dopóki nie zrobiłem blokady readonly DISKPARTem na woluminy i na cały dysk (przed podłączenie miałem wyłączone w systemie indeksowanie i automatyczne defragmentowanie)
ALBO
ma bad sektory i jest RAW, nie uruchamiany nigdy CHKDSK, nie da się wejść w Explorerze, w DMDE z odpowiednimi opcjami tak
OBA NTFS!

O CO MI CHODZI:
- najpierw chcę się dowiedzieć, czy DMDE jest w stanie WYKRYĆ dane uszkodzone/nadpisane w pierwszym (np. porównując jakoś kolejne MTF) i drugim przypadku?;
- jeżeli tak, to czy te dane (pliki/katalogi) jest w stanie jakoś oznaczyć (np. czytelny log, lista w txt albo specjalna zamiana nazwy przy odzyskiwaniu na inny dysk pliku/katalogu czy coś takiego)?
- innymi słowy chcę ODZYSKAĆ DANE, a jak się nie da, chcę wiedzieć CO STRACIŁEM (tj. ścieżki dostępu z nazwami albo odzyskane puste pliki w tych ścieżkach i nazwach jakoś "oznaczone", żeby można było się szybko połapać np. w Windows Search albo Total Commander)
- jeszcze inaczej: jeżeli coś odzyskałem, to nie chcę się denerwować, że np. program nie widział mi wszystkich plików i odzyskał tylko tylko część bez ŻADNEJ informacji zwrotnej CO STRACIŁEM;

PYTANIA DODATKOWE:
- czy wszystkie wykryte MFT są zawsze kompletne/prawidłowe (zawierają wszystkie informacje o wszystkich/plikach katalogach, których dotyczą) np. przy zastosowaniu jakiegoś mechanizmu sumy kontrolnej, a jeżeli nie, to jak w programie zdobyć taką informację?
- czy mapa klastrów będzie w drugim przypadku pomocna (np. oznaczone są bady, a ja chcę wiedzieć, które pliki są w tym uszkodzonych klastrach, a to podobno da się)?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!
freakXP

Powrót do Odzyskiwanie danych